Ziarna Kakao

Właściwości kakao – jak wpływa na nasze zdrowie?

Kakao docenili już tysiące lat temu Majowie czy Aztekowie. Poznali jego zbawienny wpływ na zdrowie, a sam wywar na bazie nasion kakaowca został nazwany napojem bogów. Zastanawiasz się, co o tym zadecydowało? Jesteś ciekawy, jakie właściwości kakao sprawiają, że jest ono tak wyjątkowe? Zapraszamy do lektury!

Co to jest kakao? Jakie ma właściwości?

Kakao powstaje w procesie powolnego mielenia uprażonych wcześniej nasion kakaowca. Kakaowiec to drzewo dziko rosnące w lasach równikowych na terenie Ameryki Południowej oraz Środkowej. Kakao dziś kojarzy się głównie z czekoladą lub ciepłym napojem z dzieciństwa, jednak warto wiedzieć, że jest to też cenny środek leczniczy w medycynie niekonwencjonalnej. Kakao poprawi Ci nastrój, wzmocni umysł, obniży cholesterol, a także zadziała przeciwzapalnie. Nie powinno Cię to dziwić, gdyż kakao ma liczne wartości odżywcze oraz jest rewelacyjnym źródłem wielu mikroelementów i minerałów, takich jak magnez, żelazo i wapń, witamin, a także zdrowych tłuszczów. Poznaj wszystkie właściwości kakao!

Kakao i jego właściwości wpływające na zdrowsze życie

Wśród najważniejszych właściwości kakao warto wymienić m.in. przeciwutleniacze –  głównie polifenole (flawonoidy). Co więcej, surowe ziarno kakaowca zawiera kilkunastokrotnie wyższą zawartość antyoksydantów niż czarne jagody czy zielona herbata. Dodatkowo kakao jest świetnym wsparciem dla pracy i funkcjonowania Twojego mózgu, a ponadto wzmacnia serce i układ krwionośny. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w koncentracji, to także powinieneś sięgnąć po kakao. Na koniec warto dodać, że dzięki właściwościom kakao Twoja skóra będzie się wolniej starzeć, a układ odpornościowy będzie lepiej funkcjonował, co zwłaszcza w porze jesienno-zimowej może być nieocenionym wsparciem. Sięgaj po kakao i czuj się lepiej każdego dnia!

Już teraz zostaje Ci tylko skosztować prawdziwe kakao! Kakao ceremonialne dostępne jest w naszym sklepie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.