Poradnik: Jak się relaksować z Kakao?

Poczucie szczęścia zależy od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest świadomość, że to my sami kreujemy naszą rzeczywistość. Przeważnie poprzez nasz styl życia: zachowanie, przyzwyczajenia, to w jaki sposób dbamy o siebie, o swoje ciało.
Zerknijmy co może nas przybliżyć do szeroko pojętego poczucia szczęścia, harmonii i relaksu.

Pośpiech towarzyszy nam codziennie. Spieszymy się do pracy, do domu, do banku, fryzjera, kosmetyczki…
Często zapominamy o krótkiej chwili dla siebie. I nie chodzi tu o szybką kawę w papierowym kubku ani o drzemkę w pociągu. 

Chodzi o przestrzeń, którą dedykujemy sobie i swojemu wewnętrznemu JA. To chwila na naładowanie baterii i odprężenie. Jak wygląda taki Przystanek Szczęścia? To zależy wyłącznie od Ciebie i Twoich potrzeb. Prostym sposobem na stworzenie sobie przyjemnego rytuału jest przygotowanie aromatycznego Kakao i celebrowanie go. Zapal świeczki, kadzidełka, włącz muzykę. Postaraj się żeby wszystko wokół współgrało z Twoimi potrzebami. Możesz siedzieć sam lub z bliskimi. Nie musi to trwać długo. Czasem wystarczy
20 minut, żeby napełnić się energia do działania. Małe rytuały przynoszą wielką satysfakcję – gwarantuję!

Kakao nie jest jedynym sposobem na taki osobisty Przystanek Szczęścia. Możesz położyć się i poczytać książkę, obejrzeć serial lub spotkać się ze znajomymi. Co komu w duszy gra!
Dlaczego zatem wspominamy o Kakao? Ponieważ współgra ono z kolejnym punktem  kreowania swojego szczęścia: dbaniem o Ciało.


Odpowiednio odżywione Ciało jest kluczem do dobrego samopoczucia.
Kakao dostarcza naszemu organizmowi flawanoli, które polepszają ukrwienie mózgu i działają przeciwzapalnie. Ponadto, Kakao wspomaga wytwarzanie endorfin, tyrozyny oraz tryptofanu.
Są to neurotransmitery, które odpowiadają za dobry nastrój oraz poczucie szczęścia.

Interesujący fakt odkrył dr David Lewis z Mind Lab. Twierdzi on, że Kakao „daje nam uczucie 4 razy silniejsze niż najbardziej namiętny pocałunek”.

Kakao zmniejsza także uczucie zmęczenia, wpływa na poprawę nastroju (ma właściwości antydepresantów- zbadano na grupie pacjentów).

Kakaowe całusy są więc wskazane dla dobrego samopoczucia!

Jednak zostawmy naukowe fakty! Każdy z nas wie co to jest dopamina i serotonina, potocznie zwane hormonami szczęścia.

A co gdyby dostarczać codziennie naszym ciałom cudownego elementu zdrowotności? Nie jest to trudne, a każda
podróż musi się gdzieś zacząć. Może od wyboru swojego ulubionego Kakao Ceremonialnego? (↩kliknij i poznaj naszych kakaowych rezydentów!)

Podaruj sobie zdrowie: fizyczne i mentalne!
Do dna! ❤