Kakao w pielęgnacji skóry

Wiosna to idealny nowy początek! Cieszysz się, gdy nadejdzie i możesz zadbać o kondycję swojej skóry po zimie?

Niestety brak słońca i okrywanie się milionem warstw swetrów oraz koców nie sprzyja utrzymaniu zdrowo wyglądającej skóry. Ale co ze wsparciem dla wnętrza ciała? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Skóra jest największym organem ludzkiego ciała (skóra dorosłego człowieka stanowi około 16% całkowitej masy ciała i zajmuje powierzchnię prawie 2 metrów kwadratowych!!!). Wraz z włosami, paznokciami, gruczołami i nerwami tworzy system będący barierą ochronną między wnętrzem a zewnętrzem organizmu.

Grubość i tekstura skóry różni się w różnych częściach ciała. Również inny kolor i odcień skóry wpływają na sposoby i metody leczenia, pielęgnacji. Ale bez względu na to, jaki masz typ, kolor lub odcień skóry, jedno jest pewne: musisz dostarczać możliwie najlepszych składników odżywczych, aby wspierać skórę od wewnątrz. To przyniesie korzyści w zewnętrznym wyglądzie! Jak rytualne Kakao pomaga nam osiągnąć zdrowy wygląd? Zobaczmy…

Jak wspomniałam w poprzednich artykułach, Kakao jest prawdopodobnie jednym z największych bohaterów, jeśli chodzi o walkę z przedwczesnym starzeniem się i jego objawami. Dzięki supermocy przeciwutleniaczy Kakao chroni skórę przed uszkodzeniami.

Czyste kakao jest wypełnione flawanolami, które są naturalnymi przeciwutleniaczami pochodzenia roślinnego. Poprawiają one zdrowie naczyń (utrzymują elastyczność tętnic i żył), podnoszą dobry cholesterol i obniżają ciśnienie krwi. Wszystko po to, aby skóra wyglądała promiennie i młodo. Ponadto wszystkie prozdrowotne związki, które zawiera Kakao, chronią skórę przed stresorami środowiskowymi (UV, wiatr, zanieczyszczenia itp.)

Właściwości przeciwzapalne kakaowca powodują ukojenie zaczerwienień i wyprysków, co jest widoczne w cerze. Masło kakaowe (naturalny olej pozyskiwany z nasion kakaowca) jest bogate w kwasy tłuszczowe omega-6, które odmładzają skórę i nadają jej świeży i promienny wygląd. Dobre krążenie krwi jest kluczowe, ponieważ krew przenosi tlen i składniki odżywcze. Pomaga również pozbyć się wolnych rodników. Słabe ukrwienie wpływa na suchy i niezdrowy wygląd (i kondycję) skóry.

Zatem od dziś dbajmy o naszą barierę ochronną!

Pij Kakao co najmniej 3 razy w tygodniu (najlepiej raz dziennie). Zadbaj o siebie i pamiętaj, że Twoje ciało jest Twoją świątynią, Twoim „pojazdem” w podróży przez życie – dbaj o to, aby było silne i zdrowe.

Bądź pozytywny i promieniej 🏵🏵🏵