Fakty i mity o Kakao cz.1

Warto wierzyć we wszystko co jest napisane w intenecie odnośnie Kakao (i nie tylko!) – MIT!!!

Informacje, które znajdziesz u nas na blogu i na stronie pochodzą z własnych doświadczeń i „testów” na sobie. Jeśli czujesz jednak, że Twój organizm potrzebuje dodatkowej opieki (bo przyjmujesz jakieś leki, bądź jesteś po poważnym zabiegu), warto przed skorzystaniem z Kakao (i nie tylko!) skonsultować się ze specjalistą.
Zawsze lepiej dopytać i zasięgnąć porady kogoś, kto ma głębszą wiedzę na temat związany z Twoim zdrowiem!
Mimo że nasza baza wiedzy o różnych lekach/schorzeniach w kombinacji z Kakao się powiększa, to odpowiedzialność za pełnię swojego zdrowia masz Ty sam 🙂 Czyż to nie piękne?

Każde ceremonialne Kakao jest surowe – MIT

Jak sama nazwa wskazuje, surowym nazywamy produkty nieprzetworzone w żaden sposób. Kakao Ceremonialne jest pozyskiwane ze sfermentowanych, wysuszonych na słońcu (a często również uprażonych) ziaren kakaowca. Spotkałam się w Peru z prawdziwym surowym Kakao i muszę powiedzieć, że różnica w smaku jest bardzo duża. Przede wszystkim dlatego, że poprawne fermentowanie ziaren powoduje uwolnienie garbników, a przez to głębokiego aromatu Kakao oraz wszystkich nut smakowych.

W naszym sklepie Kakao jest jak najbardziej Prawdziwe, Czyste i Ceremonialne, jednak nie mamy w ofercie Kakao surowego.

Kakao nie jest odpowiednie dla kobiet w ciąży i dzieci – MIT

Wiele moich koleżanek stosowało regularnie Kakao w okresie ciąży, a także karmienia piersią. W pierwszym trymestrze w mniejszych dawkach, ze względu na sensacje żołądkowo-jelitowe. Potem regularnie, bardziej „rozwodnione”, ale idealnie wpasowało się w potrzeby organizmu, który ma w sobie drugiego pasażera do wykarmienia 🙂

Podczas naszych ceremonii spotykamy wiele mam z pociechami, które ochoczo piją Kakao w kręgu. Polecam słuchać swojego ciała, obserwować siebie i swoje maleństwo. Nie trzeba pić Kakao od razu litrami, ale można przygotować mniejszą porcję, z większą ilością wody lub mleka (roślinnego).

Należy specjalnie się przygotować, aby stworzyć Ceremonię Kakao – PRAWDA/MIT

Warto pamiętać o nastawieniu i nastroju do swojej Ceremonii, do czasu dla siebie. Odpowiednie podejście to klucz do sukcesu, a Kakao jest pięknym portalem do uwolnienia kreatywności. Jeśli więc czujesz, że chcesz przygotować Kakao dla swoich bliskich i przyjaciół – zrób to! Możecie usiąść w kręgu, pośpiewać, potańczyć lub pograć w kalambury. To jest Wasze spotkanie, wasza celebracja/ceremonia! Nie potrzebujesz żadnych szkoleń czy certyfikatów do tego, żeby dzielić się z innymi czasem i uważnością.

Jeśli chodzi o organizowanie Ceremonii dla większej grupy ludzi, to jeśli czujesz się gotów, by poprowadzić taki spotkanie – zrób to! Zastanów się nad przygotowaniem Kakao, nad tematyką, nad tym, co będziecie robić. Masz w sobie ogromną wiedzę i potencjał, którym warto dzielić się z innymi. Jeśli chcesz porozmawiać czy skonsultować się na temat swojej pierwszej grupowej Ceremonii Kakao, jesteśmy tu dla Ciebie: kontakt@pluskakao.pl

Nie powinno się stosować mleka krowiego do przygotowania Kakao – PRAWDA/MIT

Z chemicznego punktu widzenia to prawda: białka zawarte w mleku odzwierzęcym blokują przyswajanie związków zawartych w Kakao (z chęcią podeślę Ci pdf z badaniami na ten temat).

Z punktu widzenia wolnej woli: zrób sobie takie Kakao, żeby Ci smakowało.

Kakao otwiera serce, uzdrawia, uwalnia od traum etc. – MIT

Wiem, że to może być dla Ciebie szok, ale Kakao samo w sobie nie ma takich magicznych mocy. To TY je masz, a Kakao może być Twoim wsparciem. To Ty jesteś początkiem swojej drogi i Ty decydujesz czy chcesz się otworzyć, uleczyć czy lepiej poznać. Nic, co przychodzi z zewnątrz, nie ma takiej mocy jak Twoja świadoma decyzja. Chcesz otworzyć swoje serce? Super! Zastanów się, z czym to się dla Ciebie wiąże? Dlaczego jest ono zamknięte? Czy jesteś gotowy, by spotkać się ze swoimi emocjami lub z tym co zepchnąłeś wgłąb siebie? Tak? A zatem zaproś swoją gotowość i kubek z Kakao w tę podróż do otwarcia serca! (czy innego procesu, który chcesz przeprowadzić) A jak to zrobić? Możesz wspominać, pisać, oglądać zdjęcia, krzyczeć, płakać. Możesz wszystko, byleby ze świadomością, że to Ty masz moc uzdrawiania, a Kakao Cię tylko/aż w tym wspomaga.

Więcej Kakaowych ciekawostek, informacji, faktów oraz mitów za jedno mrugnięcie oka!