Czym jest Ceremonia Kakao?

Kakao, z mojego doświadczenia, jest taką substancją, która pięknie się łączy z różnymi kreatywnymi działaniami. I tak np. niektórzy organizują spotkania z malowaniem mandali i Kakao, z kąpielą w dźwiękach (misy, gongi itp.), z tańcem (5rytmów) lub z rozmową i dzieleniem się we wspierającym kręgu.

Jako że oboje z Konradem jesteśmy muzykami (i głęboko czujemy wibrację oraz przekaz jaki niesie ze sobą dźwięk, słowo, drganie), to nasze spotkania są zawsze pod znakiem Muzyka + Kakao.

A co w tym takiego wyjątkowego, możesz zapytać. Dla niektórych może to być „tylko” Muzyka + Kakao. A dla uważnych „aż” Muzyka + Kakao!

Bo melodia, pojedyncza nuta, powtarzalne słowa, brzmienie i wibracja to jest strumień możliwości otwarcia się na siebie. Jesteśmy zewsząd otoczeni informacjami, szumem i hałasem. Kiedy jednak siadasz w kręgu, gdzie zasadą jest, że nie rozmawiamy (tak tak, dobrze przeczytałeś NIE ROZMAWIAMY) tylko porozumiewamy się pieśnią, bądź ciszą, bądź spojrzeniem…. Wtedy, w takiej przestrzeni możesz usłyszeć więcej, poczuć więcej, możesz zechcieć usłyszeć siebie i swój głos.

ceremonia kakao surowe kakao

Zdaję sobie sprawę, że takie spotkania nie każdemu mogą przypaść do gustu, bo stawiamy na niezależność uczestników oraz ich chęć do sięgania głębiej, a jednocześnie robimy to w poczuciu luzu i swobody, bez zadęcia, bez zbędnych pięknych słówek.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej to tu jest krótka videorelacja z jednego ze spotkań ↠↠↠

Jeśli czujesz, ze chcesz wziąć udział w takim spotkaniu, bądź masz jakieś pytania dołącz do grupy na FB „Kwatera główna +Kakao” tam będziesz na bieżąco ze wszystkim spotkaniami i nowinkami.

PS. Jeśli czujesz, że chcesz otworzyć swoje gardło (śpiewać, mówić swobodnie, krzyczeć) to to jest to miejsce! Ze wsparciem profesjonalisty Konrada będzie Ci raźniej, a cały proces przebiegnie w atmosferze „all is welcome here”

PPS. Różne rzeczy słyszymy o ceremoniach Kakao, ale bądź pewny, że u nas Kakao leje się strumieniami i zawsze jest dolewka dla chętnych!