10 niesamowitych korzyści z Kakao, o których nie wiedziałeś

Ceremonialne Kakao i surowe Kakao (które są dwiema różnymi rzeczami, chociaż oba są produkowane z ziaren kakaowca) mają wiele korzyści zdrowotnych, o których możesz nie wiedzieć.

Pasta kakaowa pochodzi z ziarna kakaowego, które jest pełne przeciwutleniaczy i teobrominy (alkaloidy podobne do kofeiny, ale o mniej „agresywnym” działaniu). Ziarna są zbierane, przechowywane w skrzynkach fermentacyjnych i suszone. Jeśli zostaną zmielone zaraz po zakończeniu ferentacji to otrzymamy surowe (ceremonialne) Kakao, jeśli będą prażone uzyskamy bogatszy smak ceremonialnego Kakao .

Jeśli zastanawiasz się, do czego służy pasta kakaowa, w tym artykule omówiliśmy wszystkie korzyści zdrowotne. Oto niektóre z wielu zalet pasty kakaowej, znanej również jako ceremonialne Kakao.

Dobroczynne właściwości Kakao

1) Szum teobrominy
W przeciwieństwie do kawy, Kakao jest w 99% wolne od kofeiny. Zamiast tego jest wypełniony teobrominą. Teobromina jest środkiem pobudzającym (podobnie jak kofeina), ale przynosi trwalszą, bardziej stabilną energię. Nie wpływa na ośrodkowy układ nerwowy, dlatego nie sprawi, że poczujesz się jakbyś miał zawał serca. Teobromina nie uzależnia. Pomaga zachować koncentrację i daje zielone światło na dobry sen.

2) To środek na stres
Prawdziwe Kakao jest pełne składników odżywczych, które mogą pomóc zredukować poziom stresu. Jest bogate w magnez, który, jak wykazano, pomaga w stanach lękowych i niepokoju. Dodatkowo Kakao zawiera tryptofan, prekursor serotoniny, znanej jako hormon szczęścia. Spożywanie Kakao może poprawić nastrój i promować uczucie spokoju i dobrego samopoczucia.

3) Zawiera 19 aminokwasów
Kakao jest bogate w aminokwasy, które są budulcem białek. Więc jeśli szukasz przyjaznego dla wegan źródła białka, prawdziwe Kakao jest świetną opcją. Jest również pełen innych składników odżywczych, takich jak magnez, żelazo i wapń. A ponieważ jest minimalnie przetworzone, zachowuje więcej tych składników odżywczych niż Kakao w proszku.

4) Poprawia zdrowie jelit
Korzyści z rytualnego Kakao zaczynają się od zdrowia jelit. Kakao jest prebiotykiem, co oznacza, że odżywia dobre bakterie w jelitach i pomaga poprawić ogólny stan jelit. Zawiera również polifenole, które są przeciwutleniaczami, które mogą pomóc zmniejszyć stan zapalny w jelitach. Ponadto Kakao jest dobrym źródłem błonnika, który może pomóc w poprawie regularności wypróżnień. Te korzyści z Kakao przyczyniają się do zdrowych jelit, które są niezbędne dla poprawy ogólnego stanu zdrowia.

5) Kakao utrzymuje zdrową skórę
Prawdziwe Kakao jest pełne przeciwutleniaczy, które pomagają chronić skórę przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki. Wolne rodniki to niestabilne cząsteczki, które mogą powodować uszkodzenia komórek i są głównym czynnikiem przyczyniającym się do powstawania zmarszczek i innych oznak starzenia. Przeciwutleniacze neutralizują wolne rodniki, pomagając zachować młody i zdrowy wygląd skóry. Oprócz zawartości przeciwutleniaczy, Kakao zawiera również niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które pomagają utrzymać nawilżenie i elastyczność skóry.

6) Zapobiega zakrzepom krwi
Kakao jest pełne niesamowitych korzyści dla Twojego zdrowia. Jedną z mniej znanych zalet ceremonialnego Kakao jest to, że pomaga zapobiegać powstawaniu zakrzepów krwi. Dzieje się tak, ponieważ Kakao jest pełne przeciwutleniaczy, które pomagają utrzymać płynny przepływ krwi. Nie tylko pomaga to zapobiegać niebezpiecznym zakrzepom krwi, ale także ogólnie poprawia krążenie. Ceremonialne Kakao jest również doskonałym źródłem magnezu, który jest kolejnym minerałem, który pomaga utrzymać płynny przepływ krwi i zapobiega krzepnięciu.

7) Poprawa nastroju bez dodatku cukru
Wszyscy wiemy, że czekolada sprawia, że czujemy się dobrze, ale czy wiesz, że to właśnie ceremonialne Kakao zawiera wszystkie korzyści zdrowotne? Jest także środkiem poprawiającym nastrój dzięki zdolności do zwiększania poziomu serotoniny i dopaminy w mózgu.

8) Zmniejsza objawy PMS i menopauzy
Według badań opublikowanych w Journal of Nutrition, ceremonialne korzyści z Kakao mogą pomóc zmniejszyć objawy PMS i menopauzy. Badanie wykazało, że kobiety, które codziennie spożywały ceremonialne Kakao przez dwa tygodnie, odczuwały mniejsze wzdęcia, drażliwość i zmęczenie. Dodatkowo mieli również zmniejszenie bólów głowy i uderzeń gorąca.

9) Pomaga w osiąganiu celów związanych z odchudzaniem
Jedną z zalet organicznego Kakao jest to, że może pomóc Ci osiągnąć cele związane z utratą wagi. Kakao to naturalny środek tłumiący apetyt, dzięki czemu poczujesz się pełniejszy po jego spożyciu. Ponadto ceremonialne Kakao zawiera błonnik, który pomaga zachować regularność i pomaga zmniejszyć wzdęcia brzucha. I wreszcie, ceremonialne Kakao jest doskonałym źródłem energii, więc będziesz mieć motywację do ćwiczeń i spalenia dodatkowych kalorii.

10) Zwiększa wyniki sportowe
Organiczne ceremonialne Kakao przynosi korzyści sportowcom, zapewniając naturalne źródło energii. Może pomóc poprawić wyniki sportowe poprzez zwiększenie przepływu krwi i tlenu do mięśni, poprawę wytrzymałości i zmniejszenie zmęczenia. Korzyści zdrowotne Kakao obejmują również zmniejszenie stanu zapalnego, co może prowadzić do szybszego powrotu do zdrowia.

Ponadto kakao korzystnie wpływa na funkcje poznawcze, ułatwiając koncentrację i motywację!!!

Podsumowanie
Kakao to świetna opcja, jeśli szukasz pysznego i zdrowego sposobu na dodanie większej ilości przeciwutleniaczy i składników odżywczych do swojej diety. Ma nie tylko bogaty, czekoladowy smak, ale także może pochwalić się długą listą korzyści zdrowotnych, o których mówiliśmy. Od poprawy zdrowia serca po ochronę przed pogorszeniem funkcji poznawczych, ceremonialne Kakao jest naprawdę super-foods. Więc następnym razem, gdy będziesz w sklepie, koniecznie weź ze sobą torbę i skorzystaj z tych fantastycznych właściwości kakao lub sprawdź ofertę naszego organicznego ceremonialnego Kakao!